DA
Soru Sahibi
30 Aralık 2019 13:27

On capraz bağ yırtığı ve mikro kırık

Merhaba hocam ben 32 yasinda beden egitimi ogretmeniyim. Yaklasik 40 gun once dizim dondu ve 2 dr on capraz bagin kopmus baska 2 dr ise kismi yirtik ve meniskuste yirtik olabilir dediler. Bol bol buz presi ve dinlenme ile gecer dediler. Ayrica mikro kiriklar var dendi. Dizim hâlâ tam acilmiyor ve bükülmüyor. zorlayinca agri yapiyor. Lutfen yardimci olur musunuz hocam. Persembe gunu raporum bitiyor okula donmem lazim. Mr sonucum ise şöyle; Sonuç: */- Sol femur medial kondil ile sol tibia medial plato ve eminensialar lokalizasyonunda subkortikal fissür hatları ile eşlik eden diffüz kemik iliği ödemi ile uyumlu sinyal değişiklikleri (kontüzyon) */- Sol patella 1/3 inferior lokalizasyonunda kemik iliği ödemi ile uyumlu sinyal değişiklikleri(kontüzyon) */- Sol medial menisküs posterior hornunda grade 2 dejeneratif sinyal */- ACL’de kalınlaşma ve yoğun sinyal artışları (intertisyel rüptür ile uyumlu) */- Suprapatellar bursaya uzanan masif artiküler efüzyon */- Gastroknemius medial başında diseksiyona neden olan 16x25 mm boyutunda baker kisti */- Sol diz çevresinde ön bölümde belirgin cilt altı dokuda ödematöz sinyal değişiklikleri

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kesemenli
Ortopedi ve Travmatoloji

Mr ı tam görüp değerlendirmeden birşey söylemem mümkün değil siz sporla uğraşan birisiniz eğer tam yortık varsa ameliyat şart eğer hareketlerinizde kosotlıysa nedenini bilmek gerek mr larınız la birlikte sizi muayene etmeden yorum yapamam ayrıca hareket kosotlılğı devam ediyorsa beklemeyin

2 Şubat 2020 14:45