AE
Soru Sahibi
22 Mayıs 2021 22:50

Omzum üzerine düştüm kullanamıyorum

Sonucumu yorumlar mısınız lütfen İnceleme yöntemi; SIEMENS OPEN MR (0,35 tesla) STIR T2 aksiyal, STIR T2 koronal ve sagittal, SE T1 koronal planda yapılan incelemede Bulgular; Glenohumeral eklem ilişkisi normaldir. Kemik yapı normal görünümdedir. Glenoid labrumlar ve glenohumeral ligaman patolojisi izlenmedi. Supraspinatus, infraspinatus, teres minör ve subskapularis kas ve tendonları normaldir. Biceps uzun başı bicipital olukta izlenmektedir. Eklem mai artışı izlenmedi. Bursal efüzyon izlenmedi. Klavikulada akromioklavikular eklem komşuluğunda medüller lokalizasyonlu T2A zayıf hiperintens görünüm izlenmektedir. Kemik kontüzyonu lehine değerlendirildi. Akromiyoklavikular eklemde dislokasyon izlenmektedir. İncelemeye giren aksillada patolojik lenfadenopati ve çevre yumuşak dokuda patolojik sinyal izlenmedi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yusuf Ziya Karaca
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun omuzdaki AC eklemde çıkık oluşmuş.kemikte ödem var bu Ağrı yapar.mutlaka muayene gerekir çıkık derecesine göre omuz askısı yada ameliyat gerekir

23 Mayıs 2021 11:09