BF
Soru Sahibi
13 Nisan 2020 02:25

omuz mr hakkında bilgi

Merhaba doktor bey. Covid 19 öncesinde sol omuz ağrısı için ortapedi ve travmatoloji bölümünde mr çektirdim. Ancak virüs nedeniyle gidemedim. Bir kaç gündür de omzum sızlar tarzda ağrıyor ve havaya kaldırırken bi ağrı hissediyorum. Akromioklaviküler eklemde hipertofik dejeneratif değişimler mevcuttur. Subkorakoid bursada sıvı artışı mevcuttur. Humerus başı ve glenoid eklem yüzeyleri düzgündür. Glenoid labrum normal olarak izlenmiştir subluklasyon saptanmadı. Gleno humeral eklem mesafesi normal genişliktedir. Rotator kası oluşturan kas tendon yapılar intakt olup normal kalınlık ve sinyal intensitesinde izlenmektedir. Biseps tentonu normal oluğunda yer almaktadır. Kesit alanlarına giren periartiküler yumuşak dokular normaldir. En azından evde şu an için ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim 🙏.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fatih Karaaslan
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun, bu süreçte omuz ekleminizi zorlamadan sabırla beklemizi tavsiye eder, dayanılmaz ağrılarınız olursa gerekli önlemleri alarak yakın bir hastaneye başvurabilirsiniz.

13 Nisan 2020 09:59