ÇH
Soru Sahibi
5 Kasım 2018 22:15

omuz ağrısı

Hocam 15 yaşındaki kızımın MR sonucu yorumunuzu bekliyorum.Omuz eklem ilişkisi normal eklem içi sıvı miktarında artış izlenmiştir.Anterior inferior labrumda ayrılma izlenmiştir.Periost medialden ayrılmış ancak intaktır.Bulgu Bankart lezyon varyasyonlarından Pertes lezyonu ile uyumludur.Korokoid proses düzeyinde humerus başında minimal indentasyon ve sinyal artışı izlenmiş hafif Hill Saachs başlangıcı ile uyumludur.İnfrasyonpinatus tendonunda incelme izlenmiş olup tendinozis ile uymludur.Subakromial bursada sıvı artışı mevcuttur.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yavuz Geçer
Ortopedi ve Travmatoloji

Hasibe hanım geçmiş olsun Öncelikle Hastanın muayenesi MR kadar değerlidir. Muayene etmeden yorum yapmak zor. Ancak mevcut MRda omuz artroskopisi ile labrum tamiri gerekir. İyi günler dilerim.

8 Kasım 2018 13:26