dm
Soru Sahibi
28 Ağustos 2021 21:48

Omurga eğriliği

Hocam iyi günler sizi rahatsız ettiğimden dolayı özür dilerim size bir sorum olacaktı Kifoz ve lordoz deformiteleri için yan planda servikal bölgede (-1) derece arası kifoz ve 66 derece arası lordoz düzelir mi hocam Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gültekin Sıtkı Çeçen
Ortopedi ve Travmatoloji

grafi çekilirken kişinin duruşu , grafideki referans noktalar arası ölçümde hekim değerlendirmesi söylediğiniz rakamlarda değişkenlik oluşturabilir....kaygı uyandıracak bir açı gözükmemekle beraber...duruş bozukluğunu gidermek için fizik tedaviden ve onların önereceği egzersizlerden faydalanabilirsiniz....

2 Eylül 2021 07:25