KP
Soru Sahibi
27 Aralık 2020 03:01

Oğlumun sorunu nedir?

Merhabalar,13 yaşındaki oğlumla sıkıntılar yaşıyoruz.kız kardeşini sevmediğini,ondan nefret ettiğini dile getirip onun odasına hiç girmiyor,odasına da kardeşi girerse hemen kovuyor.hep aynı koltuğa oturuyor,aynı sandalyeye oturuyor,derslerini umursamıyor,8.sınıfta olduğu için yıl sonu sınavına faydası olsun dedik dersaneye yazdırdık orayı da çok dikkate almıyor.kararlar alıp kurallar koyuyoruz kabul ediyor istikrarsız davranıyor.telefonuyla çok zaman geçiriyor.kendisine dokundurtmuyor.sarılamıyoruz bile.yemek ayrımı çok yapıyor.abisi 16 yaşında aynı odayı paylaşıyorlar onla da çok iyi anlaşamıyor.kendimi çok çaresiz hissediyorum.lütfen bana yardımcı olun.çocuklarıma her zaman adaletli davranıyorum.araştırıyorum uyguluyorum elimden geleni yapıyorum ama başarılı olamıyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Arzu Hergüner
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba Bunlar takıntılı davranışlar olabilir. Sizin tutumunuzdan ziyade kendi içinde yaşadığı takıntılı düşüncelerden kaynaklanıyor olabilir. Değerlendirilme yapılması gerekmekte..

4 Ocak 2021 14:26