17 Nisan 2012 17:57

oğlumda yemek yeme sorunu var

doktor bey benim 3.5 yaşında bir oğlum var.ek besinlere başladığımız andan itibaren yemek yeme sorunlarımız oluştu.şu an en son noktada.ağzına alıyor yemeği yanağında topluyor yutmuyor.yani ağzında tutma alışkanlığı oluştu.sizce bu psikolojikmidir.yani bir çocuk psikiyatrisine götürmemiz gerekirmi?kendisinden 2 yaş küçük birde kardeşimiz var.acaba kardeşinin varlığımı onu bu davranışa götürüyor.ona karşı kesinlikle ilgisiz değiliz.ne yapmalıyız.yol gösterirseniz sevinirim.teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Çiğdem Hanım, Psikolojik bir durum gibi görünüyor yine de daha detaylı bilgi almak gerekir. Yeme alışkanlığı ne zaman bozuldu? Evde ilgi dağılımı nasıl? Rahat yemek yediği zamanlarda nasıl yiyor? Vb. gibi Profesyonel yardım alırsanız kolayca aşabileceğiniz bir durum. Psikiyatr ilaç tedavisi uygular, psikolog bu konuda yardımcı olabilir size.

26 Nisan 2012 12:56