EG
Soru Sahibi
6 Ekim 2018 01:03

Oglum için soruyorum

Merhabalar doktor berrın hanim oğlum 9 yaşında dişi çürük ve biraz kırılmış tedavisi dolgum dür cekimmidir acaba şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Berrin Bilgin
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba, üzgünüm çok geç ulaştı sorunuz. 9 yaşında çocuk hala karışık dişlenme dönemimdedir. Yani ağızda hem süt hem kalıcı dişler vardır. Bu süreçte tedaviye karar vermek için dişin süt mü sürekli mi olduğu, süt dişi ise düşmesine olan süre gibi faktörler önemli olmaktadır. Bu yüzden karar , röntgen ve ağıziçi değerlendirilmesinin yapıldığı muayeneden sonra verilebilir. Geçmiş olsun.

23 Ekim 2018 06:54