EH
Soru Sahibi
24 Ekim 2009 10:35

Oğlum 7 yaşından gün aldı ve özel bir ilkokula gidiyor. Öğretmeni dikkat da

Oğlum 7 yaşından gün aldı ve özel bir ilkokula gidiyor. Öğretmeni dikkat dağınıklığından şikayet ediyor ve defterini bile kendisine bizzat seslenmedikçe çıkarmadığını söylüyor. Yazısı iyi fakat okumada geri kalma ihtimalinden söz ediyor. Oğlum taekwondo'ya da gidiyor ancak ön safta oturmadıkça hocanın tarifleriyle pek ilgilenmediği dikkatimi çekiyor. Aslında her dileği yerine getirilmiş, çok duygusal ve akıllı bir çocuk. Acaba ailenin tek çocuğu oluşundan mı ya başka sebepler var mı. Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Arzu Önal
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

dikkat eksikliği bozukluğu olma olasılığı yüksek gibi görünüyor. akademik başarısı zarar görmeden herekli incelemeleri yaptırmanızı öneririm

24 Ekim 2009 11:28