as
Soru Sahibi
3 Kasım 2015 00:09

NODÜLER GUATRDA İKİ ULTROSON ARASINDAKİ FARK

ocam iyi günler 3 ay önceki ultroson raporunda TRİOİT BOYUTLARI 27.40 MM SOL LOB *** *** **MM NORMALDEN BÜYÜKTÜR İSTMUSH KALINLIĞI 8MM OLUP NORMALDEN KALINDIR SOL LOBTA BÜYÜK OLANI14,12 MM BOYUTLARINDA OLMAK ÜZERE TOPLAM 3 ADET HİPEREKOJEN SOLİD KİTLE MEVCUTTUR... BUNUN ÜZERİNE SOL LOBTAKİ İKİ NODÜLE BİYOPSİ YAPILDI TEMİZ ÇIKMIŞTI 3 AY SONRA .BUGÜNKÜ ÇEKTİRDİĞİM KONTROL ULTROSONUNDA İSE AYNI YER AYNI DOKTORA SAĞ LOB 29,19,40 SOL LOB *** *** ** OLUP NORMALDEN BÜYÜKTÜR İSTMUSH KALINLIĞI 6MM DİR SAĞ LOBTA 9*7 MM BOYUTLARINDA HİPEREKOJEN SOLİD KİTLE İZLENMİŞTİR SOL LOBDA İSR 9,8*8,3 VE 15,5*12 MM BOYUTLARINDA HİPERİKOJEN SOLİD KİTLE MEVCUTTUR SOL LOB DA 7,3*3,4 BOYTLARINDA HAFİF HİPOEKOİK KİTLE İZLENDİ TANI: BİLATEL LOBER NODÜLER HİPERLAZİ TIRADS 3..... HOCAM İKİ ULTROSON ARASINDA ANLAMLI FARK VARMI SOLDAKİ BÜYÜK NODÜL BÜYÜMÜŞMÜ YOKSA ÖLÇÜM FARKIMIDIR SAĞDAKİ NODÜLÜ BELKİ GÖRMEMİŞİZDİR DEDİ RADYOLOJİ DOKTORU TSH DÜŞÜK DİYE SİNTİGRAFİ ÇEKTİRMİŞDİM ORADADA ÇIKMAZMIDI SAĞDAKİ NODÜL ....HOCAM İKİNCİBİYOPSİYE GEREK VARMI YOKSA FARK YOKMUDUR İKİ ULTROSONDA....TŞK EDERİM

2 cevap
Cevaplar (2)

geçmiş olsun, ultrason sonuçları benzer, son yaptırdığınız raporu birazdaha ayrıntılı yapmış ve yazmış ultrason kontrollerini aynı merkezde yaptırırsanız daha uygun olur, yapan kişiye bağlı olarak buna benzer ufak değişiklikler her zaman olabilir. www.bahadirege.com

4 Kasım 2015 15:05
as
Soru Sahibi

Hocam aynı kişi aynı makinede olsa 1.5mm fark olabiliyormu hocam bu tablo da endişe edicek bi durum varmı tşl

4 Kasım 2015 17:32

evet, olabilir..

4 Kasım 2015 21:31