KT
Soru Sahibi
24 Ocak 2016 12:07

Mutsuzluk ve kaygı

Semra hanım merhaba, Genel olarak iş hayatım çok stresli geçiyor bir kaç hafta içinde bir nişan süreci yaşayacağım yani özel hayatımda hareketli ve stresli, bu stres bende mutsuzluk ve kaygı yaratıyor herşeyin kötü gideceğini düşünüyorum sürekli mutsuz olacağımı düşünüyorum. Etrafımdaki kişiler sakin olmamı istiyorlar gerekirse sakinleştirci kullanmamı istiyorlar bu beni daha çok sinirlendiriyor ve mutsuz ediyor. Ne yapmalıyım hayattan hiç zevk almamaya başladım çok neşeli esprili bir insandım yavaş yavaş içime kapanıyorum ve engel olamıyorum.. Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Tolga Bey, Verdiğiniz bilgiler kısıtlı, bu çerçevede cevaplamaya çalışayım. İş hayatının yoğunluğuna evliliğe adım atma kararınızın da eklenerek kaygı içinde olduğunuzu söylüyorsunuz. Yaşanan olaylara her insan farklı tepkiler vermektedir. Çünkü insanların stresle baş etme gücü ve stratejileri birbirinden farklıdır. Siz bu konuda zorlanıyorsunuz. Üstelik bir de çevrenizdeki kişiler bu durumunuzu fark edip kendilerince yol göstermeye çalıştıkça daha da öfkeleniyorsunuz. Çünkü zayıflığınızı fark etmiş oluyorlar. Bakın her sorunun çözümü için alternatifler vardır. Sadece sağlıklı düşünmek gerekir. Kaygı gelecek hakkında olumsuz düşünme ve senaryolar üretme sonucunda daha da artar.Bu da sizin hayattan zevk almanızı engeller. Sizin durumunuzda ilaç kullanmak ne kadar doğrudur, karar veremem. Ama psikolojik destek almalısınız. Arzu ederseniz sizinle yüz yüze ya da web üzerinden görüşebiliriz. İyi günler dilerim

24 Ocak 2016 15:24