OE
Soru Sahibi
29 Mayıs 2021 15:24

Muhabbet kuşum birden halsizleşti

Öncelikle iyi gunler dilerim hocam. Umarım iyisinizdir. Muhabbet kuşum var 7 aylık erkek. Yaklasık üç gündür halsiz. İlk gun cok halsizdi, ikinci gun biraz daha iyiydi ve bugun cok daha iyi. Daha hareketli. Dışkı yapamama sorunu vardı. Cok az dışkılıyor. İlk gun dışkısı gayet normalken gun içerisinde ishal dışkı yaptı. Daha sonraki dışkısı yine normaldi. Şu an da normal. Fakat dışkılamada hala sorun yasıyorum. İki gündür probiyotik veriyorum. Bunun yanı sıra dışkı yapabilmesi için yumurta sarısı ve suyu karıştırıp mama halinde verdim. Vitaminlerinin hepsini düzenli veriyorum. Ayrıca mineral bloğu, kalsiyum taşı, gaga taşı, kuş kumu, mürekkep balığı kemiği bütün ihtiyacları mevcut. Bir sorun da şu ara ara fakat sık olarak kafasını eğiyor bir süre bakıp kaldırıyor ve bunu tekrar ediyor. Birden halsizleşti. Gercekten endişeliyim. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim... Şimdiden teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, eğer suyuna vitamin koyup bunu 24 saat bekletiyorsanız bu kuşunuzu daha da zor duruma sokar. Klorsuz suya b12 içeren bir multivitamin koyup, suda maksimum 12 saat durduktan sonra, temiz su koymalısınız. Hem ilaç suda bozulmaz. Hem de kuşunuz daha çok su içer. Ayrıca ben kuşlara probiotik olarak sadece viyo kullanıyorum. Bu ürün 30 mlt olduğu için buzdolabında da saklasanız ertesi günü bozulacaktır. Bu nedenle enjektörlere çekip, buzluğa koyup, o şekilde koruyabilirsiniz. Tabi ki verirken ılıtıp oda ısısına dönüştürmelisiniz. Bu ürünü hergün çetiğim enjektörle günde 3 defa bir- iki damla vererek sindirim sitemini normale döndürebilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

4 Haziran 2021 10:54