KS
Soru Sahibi
14 Haziran 2011 16:18

mrb serkal bey benim şikayetim önceden agzımın sol üst tarafımda çekilmiş d

mrb serkal bey benim şikayetim önceden agzımın sol üst tarafımda çekilmiş dişlerim vardı gülerken çirkin görünüyo diye pek gülemzdim diger tarafa dogru gülüyordum o dişlerimi yaptırdım ama agzımda bazen konuşurken yamukluk oldugunu söylüyo arkadaşlarım .agzımın eski haline dönmesi için ne yapmam gerekiyor acaba bana yardımcı olurmusunuz şimdiden tşkler ilgilendiginiz için.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Serkal Arman
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Sinem Hanım merhaba, Ağız ve diş yapınızı tam olarak göremediğim için bu konuda net bir yorum yapmam zor. Ancak eğer bahsettiğiniz eğrilik dişlerinizin eski konumları nedeniyle sizin dudaklarınızı bir tarafa doğru kaydırarak gülme alışkanlığınızın devamıysa, bunun ortodontik bir çözümü maalesef yok. Eğer dişlerinizin yerleşimiyle alakalı olarak sonradan gelişen bir durumsa belki ortodontik olarak veya yaptırdığınız dişlerin konumunun değişikliğiyle (dişsel kapanışınız buna elverişli ise) düzelebilmesi imkan dahilindedir. Her iki durumda da bir ortodontiste görünmeniz iyi olacaktır... saygılarımla...

14 Haziran 2011 17:28