b
Soru Sahibi
26 Şubat 2013 20:26

mr

HOCAM MRB MR RPRM +SERVİKAL LORDOZDA DÜZLESME +İZLEMDE OPERE C5-6 LAMİNOPLASTİ +C3-C-6 DÜZEYLERİ ARASINDA CİLT CİLT ALTI YAĞ DOKUSUNDA KEMİK YAPILARDA OPERASYONA SEKONDER DEĞİŞİKLİKLER +SERVİKAL SPİNAL KORDDA C4-5 DÜZEYINDE VERTIKAL UZUNLUĞU 12 MM OLAN TRANSVERS ÇAPI 2.2 MM YE ULAŞAN KONTRAST TUTULUMU GÖSTERMEYEN SYRİNKS.C5 VERTEBRA POSTERİORU DUZEYINDE SPİNAL KORDDA MİLİMETRİK İRREGÜLARİTE KONTRAST TUTULUMU GÖSTERMEYEN KİSTİK GÖRUNUM.DERMAL SİNÜS TRAKTI NEDENİYLE OPERASYON ÖYKÜSÜ BULUNAN HASTADA BU GÖRUNUMUN REZİDÜ GELİŞİMSEL KİSTİK LEZYONA EPİDERMOİD? VE/VEYA POSTOPERATİF DEĞİŞİKLİKLERE SEKONDER OLABİLECEĞİ DÜŞÜNÜLMÜŞTÜR.2008 DE DERMAL SİNUS TRAKTI LAMİNOPLSTİ YAPTILAR 2 KERE OPERASYON OLMAM GEREKTİĞİ SÖYLENDİ AYNI BÖLGEDEN AMELİAT OLMAM LAZIM MI gerekiyor mu ameliyat çünkü sağ kolum çok ıyı değil askerere gitmem de bir sakınca var mıdır yok mudur sizce cevabınz için şımdıden teşekkür ediyor saygılarımla. askerlık bnm için çok önemli ve ameliyat olmam gerekiyor mu bu cevabınız önemli

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Karaoğlan
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Anladigim kadariyla kistiniz bosaltilmis. Ancak dermal sinus neden opere edilmedi anlayamadim. Hala mevcutsa ve akintida varsa ameliyat olmalisiniz tabiki. Geçmiş olsun

27 Şubat 2013 07:32