BH
Soru Sahibi
26 Mayıs 2014 12:09

MR sonucu

Sağ diz ekleminde lateral femoral kondil ön bölümü ve tibia platosu anteroteral bölümündeki kortiko-subkortikal T2W sekansta hiperintens karakterde yoğumn kemik kontüzyon ödem sahası haricinde sağ diz ekleminde tibiofemoral eklem aralığı medikal ve lateral kompartmanlarda korunmuştur. tibiofemoral ve patellomoral eklem yüz kartilaj bütünlük ve kalınlıkları doğal izlenmiştir.diz eklemini oluşturan kemiklerin kortikomedüller sinyal intensite dağılımları doğal izlenmiştir. Sağ diz ekleminde tibiofemoral ve patellofemoral eklemlerde minimal artiküler koleksiyon mevcuttur. Suprapatelar-infrapatellar burda açık izlenmektedir. ACL devamlılığı parsiyel bozulmuş olup sinyal intensitesi tüm sekanslarda artmıştır(parsiyel ACL yırtığı).Posterior krusiat ligamanın trase sinyal intensite dağılımı doğal izlenmiştir. Medikal ve lateraş kollateral ligamanlar ile patellar retinakulumların trase, kontur, ve sinyal intensiteleri tabiidir. Medikal menisküs posterior hornundA ARTİKÜLER YÜZLERE ULAŞMAYAN Grade ıı dejenerasyonla uyumlu lineer sinyal intensite artışı izlenirken lateral menisküsün morfoloji ve sinyal insensite dağılımı doğal izlenmiş olup, patolojik sinyal intensite saptanmamıştır. Kuadriseps, patellar, popliteus, biseps femoris, konjoined tendonları trase, kontur, sinyal intensite dağılımları doğaldır. Popliteral fossa oluşumları doğaldır.Popliteal arte ve ven patenttir. Bu mr sonucu ne demek oluyor ? benim dizimdeki sorun nedir ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Tatari
Ortopedi ve Travmatoloji

Sorunuzu yanıtlayabilmem için önce dizinize ne olduğunu sonra da muayene bulgularınızı bilmem gerekir. Ön çapraz bağ yırtığı yazıyor ama bunun için ciddi bir travma gerekir.

26 Mayıs 2014 14:06