ak
Soru Sahibi
22 Kasım 2013 15:07

mr sonuçu

hocam merhaba kolay gelsın bu mr sonuçlarına ne kadar guvenebılırız

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Şeref Aktaş
Ortopedi ve Travmatoloji

mr sonuçlarından ziyade muayeneniz yapan doktorun incelemesi önemlidir.

28 Kasım 2013 00:03
ak
Soru Sahibi

Lateral menisküs anterior ve posterior boynuzları normal şekil ve sinyal özelliklerindedir.yırtık saptanmadı. Medial menisküs posterior hornunda grade-3b parçalı yırtık izlenmektedir. anterior ve posterior krusiat ligamanlar,medial ve lateral kollateral ligaman,patellar ligaman,patellar retinakulumlar ve quadriceps tendonu normal sinyal özellikleri göstermektedir. Patellofemoral eklem ilişkisi normaldir.patellar kıkırdak ve osseöz patella normaldir. Diğer kemik ve kıkırdak yapılarda patolojik sinyal değişikliği saptanmadı. eklem içinde fizyolojik sınırlarda sıvı mevcuttur. hocam bu mr hakkında yorumunuz nedır acaba

10 Mart 2014 09:53
Prof. Dr. Şeref Aktaş
Ortopedi ve Travmatoloji

iç mniskuste yırtık nedeni ile artroskopik cerrahi gerekecektir.

13 Mart 2014 22:10