am
Soru Sahibi
2 Haziran 2013 13:38

mr sonucu kalça agrısı

iyi gunler hocam abim 39 yasında dr a çıktık. kalçada kemik iliği ödemim var tedavisi hakkında bilgi verirmisiniz mr sonucu koksofemoral eklem yüzleri eklem aralığı eklem kartilaj bütünlük ve kalınlığı doğaldır.Kosofermol eklemde fizyolojk miktara sıvı izlenmektedir.koksofermoral eklemi oluşturan kemiklerin labrumların morfoloji ve sinyal intensite dağılımı doğaldır.sol femur başı ve boynunda geniş bir alanda medüller ödem sinyali izlenmektedir.femur bonu formedir.femur başında 1cm den kuçuk boyutta subkondral düzensizlik ve heterojenite gösteren alan atmıstır.avasküler nekroz ile uyumludur.inceleme alanında giren dger kemik kas ve yumuşak doku oluşumları doğaldır.sakroiliak eklem ilişkileri eklemi olusturan kemiklerin morfoloji ve sinyal intensite dağılımları doğaldır.inceleme alanında giren pelvik yapılar doğall izlenmiştir.doktorum avn değil ödem var dediler hocam bu tedavi ameliyatlık gerekiyor mu .iyi çalısmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ekrem Devseren
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun. Bazı avn durumları operasyon gerektirir. Polikliniğe beklerim.

3 Haziran 2013 10:14