29 Şubat 2024 18:08

Mr sonuç ve röntgen yorumlama

Merhaba hocam sağ bacağımdan belime doğru ağrı var yürüyemiyorum fıtığımda var yorumlayabilmisiniz sizin görüşünüz tedaviniz nedir Spinal kanal capi normaldir. Spinal kord L1-L2 vertebra korpus duzeyinde sonlanmakta olup, kord ve korda ait elemanlard belirgin patolojik sinyal degisikligi saptanmamistir. Vertebra korpus yukseklikleri ve sinyal intensiteleri dogaldir. Lomber vertebra korpuslarinda hafif osteofitik kose sivrilesmeleri izlendi. L5-S1 duzeyinde end platolarda Modik tip 2 dejenerasyon izlendi. L1-2, L2-3, L3-4, L4-5 disk konfigurasyonlari, anterior epidural yag mesafeleri ve bilateral nor foramen genislikleri normal sinirlardadir. T2 A incelemede L5-S1 disklerde dejenerasyo lehine sinyal intensite kayiplari mevcuttur. L5-S1 duzeyinde kaudale hafif migrate gorunumde sag parasantral ekstruzyon mevcuttur. Sag S1 siniri basilidir. Posterior kemik elemanlar dogal olup paraspina yumusak dokularda belirgin patolojik sinyal degisikligi saptanmadi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Size uzaktan yardımcı olamam maalesef, beyin cerrahi hocası ne dediyse onu dinleyin efendim...

2 Mart 2024 13:08