KS
Soru Sahibi
29 Şubat 2024 16:59

MR

Hocam İyi günler, Ben Nevşehir Devlet Hastanesi Ortapedi ve Travmatoloji bölümüne sağ böğür ağrısı için muayene olmaya gitmiştim. Doktor Mr İstedi. Mr sonucum aşağıdaki gibidir. Değerlendirme yapabilirmisiniz. Ortapedi doktoru fıtık var dedi. Fizik tedavi doktoruna randevu alıp muayene olmaya gittiğimde fıtık yok sende dedi doktor. Nasıl bir yol izelemeliyim. BULGULAR; Vertebrakorpus yüksekliği doğaldır. Multipl seviyelerde disklerde dejeneratif T2 sinyal azalımı izlenmiştir. L1-2 düzeyinde minimal bulging izlenmiştir. L2-3 düzeyinde minimal bulging izlenmiştir. L3-4 düzeyinde minimal bulging izlenmiştir. L4-5 düzeyinde diffüz bulging izlenmiştir. L5-S1 düzeyinde minimal anteriorlistezis, santral minimal fokal protrüzyon izlenmiştir. Kord ve korda ait elemanlarda belirgin patolojik sinyal değişikliği saptanmamıştır.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Madem uzakta değilsiniz, asistanımdan bir randevu alıp gelin de düzgün bir değerlendirme yapabileyim. Saygılar

2 Mart 2024 13:10