UM
Soru Sahibi
31 Mart 2024 14:40

Mps

Hocam 4 gün sonra miyokard perf.sintigrafisi çekileceğim. Dr um son iki gün kala dideral i bırak dedi. ZOPROTEC 15 mg da kullanıyorum. ZOPROTEC i de kes demedi. Ancak istem kağıdında pek çok tansiyon ilacı da işlem öncesi bırakılmalıdır diyor. Dr um bu ilacı kullandığımı biliyordu tekrar aynı Dr a ulaşabilmek mümkün değil. Kesersem zaten nabzım ve tansiyonum ilaçları almadan yüksek çıkıyor. Bu durum efor sarf etmeme engel olabilir. Testin yanlış çıkmasını da istemiyorum. ZOPROTEC e devam edeyim mi, kesecek miyim? Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Zoproteci kesmenize gerek yok, diderali test esnasında nabzı baskıladığı için kesiyoruz

1 Nisan 2024 10:28