JM
Soru Sahibi
22 Temmuz 2020 16:20

Miyeloma Bağlı Böbrek Yetmezliği

Hocam merhaba. Babam multiple miyeloma hastası ve buna bağlı olarak da böbrek yetmezliği var. 4 aydır diyalize giriyor. EGFR değeri 6-10 arasında ve kreatinin değeri 8-9 arasında değişiyor. Kök hücre toplama işlemi yapıldı ve 2 ay sonra nakil gerçekleşecek. Nakilden sonra böbreklerin düzelme ihtimali var mıdır? İyi çalışmalar.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Yener Koç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Sanmıyorum nakilden önce veya sonra böbrek nakli gerekir büyük olasılıkla

27 Temmuz 2020 23:21
JM
Soru Sahibi

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Peki böbrek nakli, kök hücre naklinden ne kadar zaman sonra yapılmalıdır?

24 Ekim 2020 13:03
Prof. Dr. Yener Koç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Buna böbrek nakil ekibi karar verir

30 Ekim 2020 21:59