BE
Soru Sahibi
20 Aralık 2020 17:46

miyelom hakkinda bilgi

Merhabalar Hocam , Teyzemiz (72 yaşında) Multipl miyeloma hastası 6 kür VCD tedavisi gördü ve tedavi sonucunda immunfikasyon serum ,idrar ve Kİ biyopsisi yapılmıştıve Tam yanıt olarak değerlendirilmişti fakat teyzemin emboli geçirmesinden dolayı otolog kemik iliği nakli yapılamamıştı. 4-5 ay sonra yapılan aylık kontrollerimiz serum immufiksasyon testindne teyzemin değerlerinin arttığı görüldü bu değerler tek başına hastalığın tekrarlandığı anlamına gelir mi? Değerleri siz ile aşağıda paylaşıyorum. Bilgi verebilirseniz çok seviniriz. Şimdiden çok teşekkür ederiz. igg 17.72 ref değeri 6.50- 16.00 iga 1.15 ref değeri *** *** ** igm 0.23 ref değeri *** *** ** kappa total hafif zincir 5290 ref değeri *** *** ** Lambda total hafif zincir 921 ref değeri 900 -2100 kapp/lambda 5.74 ref değeri *** *** **

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yener Koç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Hastalığın geri gelmesi ile uyumlu olabilir. bu testlerde hastalık var

26 Aralık 2020 11:59