ÖH
Soru Sahibi
6 Mart 2013 14:18

Minimal siringohidromyeli'de neruda tedavisi

Merhaba Hocam. Öncelikle bize zaman ayırdığınız için gönülden teşekkür ederim. 12 yaşındaki kızıma minimal serengohidromyeli (su toplanması şeklinde) teşhisi konularak Neruda yazıldı. Günlük 600 mg x 3 şeklinde kullanım bildirildi. Bizim ciddi bir ağrı şikayetimiz yok, yüzmeye gidiyor. Fizik tedavi konusuna hiç değinilmedi. Sorum şu; Neruda tedavi edecek mi, yoksa sadece ağrı için mi yazılıyor? Fizik tedavi konusunda ne düşünüyorsunuz. Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Karaoğlan
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Kızınızın ciddi bir problemi olmadığını düşünüyorum. Neruda tedavi edici değildir. Ağrı için verilmiştir. Küçük sirengomyeli ile birlikte chiari malformasyonu mevcutmu? Güç kaybı yoksa fizik tedaviye ihtiyaç yok.

9 Mart 2013 09:05