EB
Soru Sahibi
27 Nisan 2019 01:06

milimetrik bezeler

merhabalar hocam, karın bölgesindeki kaburgalarımın üstünde deri altında 2 3 milimetreyi geçmeyen hareket eden kitleler var, vücudumun başka bölgelerinde de var, acaba bu yağ doku veya kas dokunun anatomik olarak normal oluşumları mıdır? yoksa başka bir durum mu var? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Yağ bezesi tıbbi adıyla lipom tanımlıyor olabilirsiniz Burak bey. Yağ bezeleri yapısal olarak bazı kişilerde daha sık oluşuyor ve genellikle yaşla birlikte sayı ve boyut olarak artabiliyorlar. Görünür yerlerde olması, büyüme eğilimi göstermesi, eklem yerlerinde olması, ağrı oluşturması ya da iltihaplanmaları durumunda çıkarılmaları gerekiyor. Bu özelliklerin olmadığı küçük yağ bezelerinin çıkarılması gereksiz. Sevgiler, Sevgiler... Prof. Dr. Sezai Leventoğlu

27 Nisan 2019 16:16