ÖA
Soru Sahibi
2 Aralık 2021 18:24

Mide Endoskopi

Merhaba hocam. 25 yaşındaki abim mide ağrısı şikayetiyle endoskopi çektirdi. Kronik aktif gastrit, aktivite +, inflamasyon ++, helicobacter pylori +, intestinal metaplazi + (inkomplet tip), lenfoid agregat + çıktı. Helicobacter pylori için ilaç kullanmaya başladı fakat yorumlayabilir misiniz? Önemli bir şey mi acaba bunlar?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Barış Yılmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Helikobakter pilori ye bağlı gastrit lenfoid agregat intestinal metaplazi çıkmış helikobakter tedavisi alması lazım bir süre sonra kontrol Endoskopi yapılması lazım korkulacak bir durum yok geçmiş olsun

3 Aralık 2021 12:51