FK
Soru Sahibi
27 Temmuz 2015 23:11

Mezenterik lenfadenit

Merhblr hocam 14 aylık bı oglumuz var bebeklıgınden beri kusuyordu son2 haftadır bu cok sıklastı ve karsıya doğru tazikli bi şekilde kusuyor... Karın ağrısı yok ( enazından o tarz bi tepkı vermıyor cok kucuk oldugu ıcın anlamamız zor gerçi ) hastaneye gıttık ultroson sonucunda mezenterik köklerde büyüğü 11*22 mm boyutlarında olmak üzere benign reaktif LAP lar mevcuttur yazıyor. Ve doktor bize bı tedavi sunmadı bunun ilacı yok 1 ay sonra tekrar kontrole cagırdı ve ultrosonda tekrar bakılacgını bızım sulu gıdalarla beslememizi soyledı hocam cok endişeliyiz ne yapmamız gerekıyor..... Acil dönüş yaparsanız cok sevınırım

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Kusması durmuyorsa gastroenteroloji tarafından görülmesi gerekebilir (reflü vs..).

30 Temmuz 2015 09:05
FK
Soru Sahibi

Tşkler hocam. Muayne oldugumz doktor reflü degıl dedı vucut zamanla kendı kendıne bu durumu duzeltecek dedı bu durumu gözlemlıcez dedi cocugumz pztesi günündn beri kusmuo. Ctesi günü hastanede müşaade altına almıslardı orda serum ve ilaç verdıler kusmasını engelleyıcı acaba ondan dolayımı kusmuo? İlaçların etkısı gıdınce tekrar kusar mı??

30 Temmuz 2015 10:21
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Bekleyip görmek gerekiyor...

3 Ağustos 2015 12:51