EO
Soru Sahibi
10 Ocak 2021 16:02

METAL DESTEKLI SABIT PROTEZ

Hocam.ben metal destekli protez yaptırdım yeni.3 gün oldu.. Doktorum .gercek protezimi geçici yapıştırma yaptı..Şuan yemek yerken basamiyorum. Ağrı yapıyor.bunun nedeni nedir? Bu basamakta nedeninin sebebi merak ediyorum.Doktorumu aradım ilk defa böyle bir şey sizden duyuyorum . anlam veremedim dedi..yemek yiyemiyorum.yemek haricinde ağrı çok az.sicak soğuk hassasiyeti oluyor.yemekten SONRA AĞRI ÇOK OLUYOR.Dislerime ( proteze) basarken.cigneme olurken sanki .PROTEZIN ALTINDA KI INCELTILMIŞ DISE DEĞDIĞINI HISSEDIYORUM.BU ALTINDA ÇÜRÜK YOK.BU BASAMAMA NEDENI GEÇICI MI?NEDENI HAKKINDA BILGI VERIRSENIZ SEVINIRIM TEŞEKKÜRLER SAĞOLUN.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. İlay Bilimgut
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhabalar, protez tedavisi sonrası bu tip ağrıların olmaması gerekir. Ağrıların nedenini muayene etmeden anlamamız mümkün değil. Doktorunuzla yüz yüze görüşüp, muayene olmanızı tavsiye edebilirim. Geçmiş olsun.

10 Ocak 2021 23:25