am
Soru Sahibi
7 Temmuz 2020 09:33

mesane

hocam merhaba, kontrol.amacli ust batin alt batin bt si cektirdim. pelviste semasene posteriorunda 10 mm capinda yumusak doku kalsifikasyonu mevcuttur diyor.distalparaortik,paraillak pelvik patalojik boyutta lenf bezi saptanmadi diyor.mesane duvar yapisi ve lümeni tabi gorunumdedir.intestinal anslar ve kolon duvaru kalinliklari normaldir diyor.her hangi bir sorun varmidir ? tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Yumuşakdoku ne kalsifikasyon neye işaret ediyor araştırmak lazım bazen önemsiz olabilirken altından bir tümör dahi çıkabilir illa mesaneden olacak diye bir kayıt yok bence bt cd ni al ve ileri bir merkezde iyi cerrai uzmanına ve üroloji departmanına muayene ol geçmiş olsun

7 Temmuz 2020 18:55