DC
Soru Sahibi
25 Şubat 2013 12:16

Mesane duvar kalınlığı

Merhaba Hocam Ben 26 yaşında bayanım. *** *** ** tarihinde size soru sormuştum.Ancak siz sonuç pek doğru gelmedi,tekrar yazıp şikayetlerimi belirtmemi istemiştiniz dolayısıylan aynen yazıyorum. TÜM BATIN USG İncelemeside:Mesane hafif dolu iken duvar kalınlığı en kalın yerinden 8 mm olarak ölçülmüştür.(kist?). Sol böbrek kaliksiyel yapılar sağa oranla hafif belirgindir. Diğer organlar ile ilgili sonuçlar normal olduklarından dolayı onları yazmıyorum. Ancak daha önceki yıllarda çektirtiğim USG sonuçlarında yine mesane duvar kalınlığından bahisle bazen 5 mm,bazen 9 mm ( sistit )olduğu yazılı ancak kist'ten bahsedilmiyor. 10 yıl önceleri bende sistit vardı ve bu süreçlerde doktor kontrolünde her defasında antibiotik tedavisi gördum. Şikayetim:Eskisi gibi sık enfeksiyon yok ama idrara çıkınca hep zorlanarak idrar yapıyorum ve USG sonucunu Hocaya gösterdim SİSTOSKOPİ Önerdi.Sizce gerek varmı?.Duvar kalınlığının zararları nelerdir? Çok Teşekür eder saygılar sunarım.

1 cevap
Cevaplar (1)

idrar yaparken zorlanıyorsanız sistoskopinin yararı olacaktır. en azından bilinmeyen bişey varsa tanı konur. duvar kalınlığı bir sonuçtur. hastalığa sebep değildir. yani idrar yaparken zorlanma olduğundan sistit sistitten dolayıda duvar kalınlığı oluşur.

26 Şubat 2013 10:34