kt
Soru Sahibi
20 Şubat 2013 10:32

anti hiv

merhabalar doktor bey benim başımdan hayatımda ilk kez korunmasız para karşılığı ilişki geçti.. sonuda tabiki pişmanlık.. ilişkiden 2 ay - 4 ay - 6 ay (172 gün) geçtikten sonra bu sürelerde 3 adet elisa anti hiv , hepatit b , hepatit c ve vdrl (sifiliz) testi yaptırdım devlet hastanesinde ve hiç birinde bir hastalık çıkmadı sadece hpv siğili çıktı ilişkiden 6-7 ay sonra... acaba bu testler yeterlimidir evlenmek üzereyim psikolojim baya etkilendi.. yardımlarınız için şimdiden teşekkr ederm

1 cevap
Cevaplar (1)

bu testler yeterlidir. ancak genital bölgede siğil varsa evlenmeden önce mutalak yaktırmalısın. evlendikten sonrada eşini her sene yada 6 ayda bir kadındoğum kontrolüne götürmen gerekir. isterseniz ben kızılayda Çağ hastanesindeyim bana muayeneolabilirsiniz.

26 Şubat 2013 10:48