OU
Soru Sahibi
8 Temmuz 2011 22:51

merhabalar serkal hocam öncelikle böyle bir portföyde insanlara yardimci ol

merhabalar serkal hocam öncelikle böyle bir portföyde insanlara yardimci olmaya calısmanızdan dolayı tesekkur ederim. benım sorum kız kardesimın sol köpek dişi diger dişlerden sonra cıktıgı ıcın dudak altında, yanı olması gereken sırada degilde daha yukarıdan cıktı. biz bunu özel de yaptıramıyoruz cünkü cok pahalı (3000 lıra dediler) bunu devlet kurumlarında yaptırabilme sansımız varmı varsa nasıl bir izlemeliyiz. anadolu yakası nda maltepede oturuyoruz . ilginiz için tesekkür ederiz

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Serkal Arman
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Ugur Bey merhabalar, Ortodontik tedavi sizin de söylediğiniz gibi biraz maliyetli ama maalesef devlet kurumlarında ortodontist kadrosu pek yok. BU yüzden sizin için tek seçenek üniversite hastanesi gibi görünüyor. Oradaki zorluk ise 4 seneye yakın sıra bekleme süresi...Bahsettiğiniz anomali için beklemek ciddi bir probleme yol açmayacak gibi görünüyor. Tek sorun bu süre içinde yaş 18 i geçince de devlet karşılamıyor tedaviyi diye biliyorum. Kısacası ortodonti konusunda kamu hizmetlerinde ne yazıkki ciddi bir eksiklik var. Saygılarımla...

9 Temmuz 2011 20:22