Soru Sahibi
20 Kasım 2010 12:59

merhabalar sayın hocam.ben 36 yaşında üniversite mezunu bir öğretmenim.9 yı

merhabalar sayın hocam.ben 36 yaşında üniversite mezunu bir öğretmenim.9 yıl önce bir prof tarafından şizofreni form bozukluğu teşhisiyle bana risperdal 4 mg tabletini verdi.ilk 4-5 yıl günde 1 hap içiyordum ancak bu son 2-3 yıl yarıma düşürdüm ve sağlığım gayet iyi gidiyor.sorum şu :şizofreni form bozukluğu ile şizofreni aynı mı yani ben şizofrenimiyim?ayrıca risperdalı ömür boyu kullanacakmıyım ve bu ilacın zararı var mı?cevaplarsanız sevinirim..saygılar..

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Şizofreniform bozukluk kısa süreli bir sorundur. Her tür ilaç yalnızca hekim tarafından gerekli görüldüğü zaman kullanılmalıdır. Tedavinizi bir psikiyatrist kontrolünde sürdürmeniz gerekir. İlaç dozu ve kullanım süresini tedavinizi sürdüren psikiyatristin tavsiyesine göre belirlemeniz uygundur.

24 Kasım 2010 23:14
Soru Sahibi

yani ben şizofrenimiyim hocam?eğer ben şizofreni isem doktor neden şizofreni değilde şizofreniform bozukluğu yazdı?risperdal hakkında da yorum yapmadınız internette risperdalın zararlı olduğu bilgileri var bu konu hakkında da yazarsanız sevinirim..saygılar..

26 Kasım 2010 22:11

Psikiyatrik muayeneyle tanı konabilir. Bu nedenle kişisel sorularınızı psikiyatristinize yöneltmeniz gerekir. Kullanılan her ilacın bazı yan etkileri olabilir. Bunlar mutlaka olacak demek değildir. Bu konuyu da psikiyatristinize danışmanızı öneririm.

1 Aralık 2010 17:18
Doç. Dr. Nuray Türksoy Karalı
Doç. Dr. Nuray Türksoy Karalı Psikiyatri

Yazar toplam 247 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
slm Doç. Dr. Nuray Türksoy Karalı
slm Doç. Dr. Nuray Türksoy Karalı
depresyon Doç. Dr. Nuray Türksoy Karalı
ses titremesi Doç. Dr. Nuray Türksoy Karalı
Panik atak!!!!!!!!! Doç. Dr. Nuray Türksoy Karalı
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Emel Özen Psikiyatri
Etiketler
Form bozukluğu , Risperdal 4 mg
Facebook Twitter Instagram Youtube