OT
Soru Sahibi
24 Temmuz 2010 18:23

Merhabalar mr sonucum: -Beyin sapı ve serebelluma ait intensite homojen -

Merhabalar mr sonucum: -Beyin sapı ve serebelluma ait intensite homojen -4.ventrikül orta hattadır. -3.ve lateral ventriküller normal konum ve boyut -Kortikal sulkus ve fissürler doğal görünümde -Supretentorial patolojik sinyal değişikliği saptanmdı -Sağ frontal lobda anteriorda venöz anjiyom ile uyumlu T2 hiperintens, T1 hipointens linner yapı izlendi -İntrakranial kitle etkisi yok -Sağ nazal konkalar hipertrfiktir SONUC:sağ frontal lobda anteriorda venöz anjiyom ile uyumlu lineer yapı

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayhan Kara
Beyin ve Sinir Cerrahisi

venöz aqnjiom dediğimiz damar anomalisi mevcut daha ileri tetkikler gwerekir

25 Temmuz 2010 22:28