ES
Soru Sahibi
15 Aralık 2010 11:03

merhabalar.ben 2,5 yıllık evliyim ilk ay sadece doğum kontrol hapı kullandı

merhabalar.ben 2,5 yıllık evliyim ilk ay sadece doğum kontrol hapı kullandım sonra bıraktım.şimdi çocuk sahibi olmak istiyoruz 2 aydır sonuç alamadık eşimde sorun yok bende ultrasonda muayne oldum gayet iyi dedi doktor. nedeni ne olabilir? önerilerinizi bekliyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Tonguç Gündüz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Eğer sadece 2 aydır çocuk denemesi yapıyorsanız 1 sene dolana kadar bir test yaptırmanıza gerek yok. Ancak ilk ay korunup sonra 2.5 yıldır korunmuyor ve gebelik olmuyorsa o zaman tüm tetkiklerin yapılıp gerekli tedavinin yapılması gerekir. Saygılar.

15 Aralık 2010 11:11