UP
Soru Sahibi
4 Nisan 2011 16:17

MERHABA LEVET BEY, on aydır uğraştığım akıntı yüzünden tükendim lütfen yar

MERHABA LEVET BEY, on aydır uğraştığım akıntı yüzünden tükendim lütfen yardım edin.mantar,mikrop ve hiçbişeyiniz yok dendi.ama hep kaşıntısız,kokusuz beyaz akıntım vardı şeffaf değil.polimorf nüveli lökositler,epitel hücreleri gram(+)diplokoklar görüldü koagulaz(-)stafilokok üredi.yazıyordu kültürde augmentin,vagihex,gynoflor kullandım.toparlamış dedi.2 ay önce.idrar kültürü testi yaptırdım temiz.kan testinde sedimentasyon 35 çıktı (15 gün önce) jinekoloğun vermediği iğneyi aile hekimi verdi.Novosef 1 GR 6 kutu verdi. bugün testde 14 çıktı sedimentasyon ve iyiyim.iğneden sonra çok şeffaf akıntım oldu vajen kendinimi yenilior acaba?idrarım sarı ve koku gelio yada vajinadanmı bilemiorum bende.gynocanesten,fluzole ve canesten krem aldım sormadan.korkuorum artık onlardan.mantar ilacı kullanmak ph dengesini bozarmı gynoflorla biraz toparladığım ortamı? bana yardım ederseniz çok mutlu olurum,çünkü artık far görmüş tavşan kadar şaşkınım neye inanıcağımı şaşırdım.çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Levent M. Şentürk
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Siz cok degsik ve fazla ilacla kullanmissiniz. Ustelik kulturler de yapilmis. Tavsiyem uzun bir sure 3-4 kt gyno-flor disinda bir sey kullanmayin. O zaman sikayetleriniz gececektiriHala gecmediyse de ben sizi gorup kultur almak isterim (*** *** **). Bu gibi durumlarda hastayi gormeden muayene edip kultur almadan dogru sonuca varmak cok zor olur. Belki de bu soyldiklerimle sikayetleriniz gececek. Ama artik ezbere antibyotik asla kullanmayin lutfen...

4 Nisan 2011 21:21