YM
Soru Sahibi
6 Ağustos 2015 11:54

Merhaba iyi çalışmalar sol alt kadranda sertlik

Bundan10 ay önce karnımın solalt tarafında şiddetli ağrı ve acı hissi ile acile ve dr. başvurdum3-4 yer gezdikten sonra divertikül olabileceği solalt kadranda sertlik ve iltihabik bir sorun olduğu söylenerek hastaneye yatırıldım 5gün boyunca antibiyotik ve serum tedavisi gördüm ve aç kaldım, sonunda kolonoskopi ve çeşitli filimler çekildi ve bir sıkıntı olmadığı söylenerek taburcu edildim.(buağrı şikayetinden 2-3 ay öncesinde ve o hastaneye yatmadan önceki 10günlük süreçte yoğunlaşan kabızlık ve kanamalar oluyordu) Sonrasındada bağırsak düzenleyici ilaçlar kullandım ve rahatladım, fakat sol tarafımdaki parmak kalınlığında 5-6cm uzunluğunda bir sertlik hep elime geldi eğildiğimdede acı ve ağrı olarak hala hissetmekteyim, bu ağrılar bugüne kadar ara ara artarak devam etmekte, bununla ilgili sonradan genelcerrahi ve gastroya başvurdum(5ay önce) yine aynı tetkikler uygulandı(ultroson,kolonoskopi,endoskopi,ilaçlı filim)ele bir dolgunluk geldiği fakat yapılan tetkiklerde birşey bulunamadığı, divertikül ile ilgili bir sorunun olmadığı söylendi.Aynı zamanda uroloji servisi aşırı aktif mesane senduromu ve mesane duvarında kalınlaşma var teşhisiyle toviaz isimli ilaçı 5ay kadar kullandırdı sonraki tetkiklerde duvarın 4-5mm kalınlığında olduğu söylendi. Şu son 1aylık süreçtede ağrılarım arttı ve elime gelen kitle biraz daha büyük, makatta ufak şişlikler ve ağrı var geçen hafta tuvalet kağıdını kıpkırmızı yapan bir kanamam oldu o gün 6kez tuvalete çıkma ihtiyacı hissettim, ve 2-3gün sonrada yine 3kez wc ye çıktım ve bu kez keçi, koyununki gibi ufak ufak geldi şuandada sıkıntılarım devam ediyor çok şişkinlik oluyor ama gaz çıkışı pek yok, ayrıca wcye çıktıktan sonra boşalma bitip ayağa kalktığımda ağrı olan yerde acı hissediyorum, nekadar ilgili bilemiyorum ama ara ara ayak parmak üstlerinde kırmızı boncuk şeklinde lekeler çıkıyor.Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.İyi Çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sizin sorununuz IBS (IRRITABLE BARSAK SENDROMU) İle buna eşlik eden hemoroid ve fissür gibi görünüyor Genel cerrahi muayenesi gerekir. Ayağınıza ilgisi yok.

6 Ağustos 2015 13:40