KN
Soru Sahibi
20 Nisan 2009 13:23

merhaba hocam; 1,5 yıllık evliyim. ekim ayından beri korunmuyorum. adetleri

merhaba hocam; 1,5 yıllık evliyim. ekim ayından beri korunmuyorum. adetlerim düzensiz. doktorum kan tahlilleri ve vajinal ultrasan sonucuna göre klomen ve gonophone verdi. düzene girdi ama ilaçlar bitince yine adet görmedim. şu anda 10 gün geçti. gebelik testi maalesef negatif. yine doktora gideceğim ama düzensizliğim için neler yapılabilir. düzene girse adetim belki hamilede kalırım. bu arada eşimde bekarken varikosel ameliyatı geçirmiş. işimiz zor gibi gözüküyor sanki.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İbrahim Sözen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

adet düzensizliği yani yumurtlama düzensizliğinin nedenini bulmak için adetin 3. günü kan testlei yapılmalı, klomen vb ilaçlar nedene yönelik çalışma yapıldıktan sonra kullanılmalı, eşinizin sperm analizi yapılmalı.

20 Nisan 2009 13:38