AV
Soru Sahibi
5 Aralık 2007 16:13

merhaba filiz hanım.çocukluk çağında düşmelerde gelen kan kızlık zarının bo

merhaba filiz hanım.çocukluk çağında düşmelerde gelen kan kızlık zarının bozulduğu anlaınamı gelir.çocuklukta kızlık zarının daha sert olduğunu duymuştum.geçenlerde kızım düştü.acile servise gittik hemşire gelerek eline aldığı gazlı bezle bakarak dışarda zedelenme var fakar zara bişey olmadı demişti.düşme esnasında kızımın karnında bir ağrı oluştu.kızlık muayenesi bizim yaptırdığımız şekildemi oluyor.yani bu kadar kısa ir muayene ile zarın sağlam olup olmadığı anlaşılıyormu.kızım daha 8 yaşında

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Filiz Tosun
Kadın Hastalıkları ve Doğum

kızlık zarı muayenesini hemşire yapamaz uzman bi rdpktorun yapması gerkir.karnındaki ağrı zarın yırtıldığını göstermez.amakanam olmadıysa endişewlenmeyin.yine de bir kadın doğum uzmanının bakmasında fayda var

9 Aralık 2007 22:56