KL
Soru Sahibi
15 Ekim 2008 15:47

merhaba dr bey ben 24 yaşında 2 senelik evliyim haziran 2008 korunmayı bır

merhaba dr bey ben 24 yaşında 2 senelik evliyim haziran 2008 korunmayı bıraktık ve agustosda gonaphane ve prengly ignesi kullandım eylülde hamile old. ögrendim fakat 4 ekimde düşük yaptım ve 6 haftalık gebeliğim son buldu.bebek gelişmiyomuş yani 6 haftalık olması gereken bebek 3 haftalıkmış.kürtajı yapan dr bana3 hafta temas yok dedi.ve 2 ay korunun dedi.sonra 10 ekimde dr gittim başka bi dr vardı muayene etti ve herşey normal korunmana gerek yok dedi test tahlil falan yapmadı.hatta ilişkye bile girebilisn dedi dedim daha 5 gün oldu agrım var dedim oda bana güven dedi yardım edin napıcam ben tekrarar anne olmak istiyorum kac ay korunmalıyım yada korunmalımıyım.test tahlil yaptırmalımıyım cvplarınız için teşekkür ederim.meslek hayatınızda başarılar dilerm

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Servet Demir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

merhaba. böyle işlem sonraası en az 2 hafta enfeksiyon riskine karşı ilişki olmamalı. benim önerim en az 3 ay sonra hamileliği düşünmek ve bu süreçte korunmak iyi olur.ağrınız ve kanama devam ediyorsa muayane olmanızı öeririm.

18 Ekim 2008 23:12