as
Soru Sahibi
17 Mayıs 2016 18:45

Merhaba Doktorum pataloji sonucuna bakarmısınız?

Makroskopik Bulgular : 40x10x40 cm boyutlarında omentum dokuları.Seri kesitlerde 10x5 mm ve 3x3 mm boyutları arasında çok sayıda gri beyaz renkli metastatik tümör odağı görüldü. B4K 1-2-3-4- Gri beyaz renkli tümör odakları Mikroskopik Bulgular : omentum dokularında odaksal olarak taşlı yüzük karekterinde neoplastik difüz selüler infiltrat görülmektedir. Lenfatik emboli vardır. PATOLOJİK TANI : 1- TAŞLI YÜZÜK HÜCRELİ KARSİNOM METASTAZI 2- LENFATİK TÜMÖR EMBOLİSİ VARDIR. 3- OMENTUM MAJUS , PARSİYEL OMENTEKTOMİ Doktorum bu asamada bizim nasıl bir yol izlememiz lazım cevap yazarsanız tesekkür ederim.... ve durum gercekden cokmu kötü.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Er
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Hastamızda karın içinde tümör saptanmış. Kaynak aldığı organın saptanması ve uygun tedavinin düzenlenmesi için Tıbbi Onkoloji bölümüne başvurmanız uygun olur. Gecmiş olsun dileklerimle

17 Mayıs 2016 19:06