ÖF
Soru Sahibi
28 Kasım 2010 22:13

merhaba doktore hanim benim 2 yasinda kizim var .cocuklugundan beri cok is

merhaba doktore hanim benim 2 yasinda kizim var .cocuklugundan beri cok istahsiz biraz israr etsek kusuyor .kusmayida artik aliskanlik hale getirdi .kusunca istemeden cok bagirip biraz hirpaladim .suan kizim 2 yasinda oda cocuklara ,ninesine dedesine vuruyor .bu vurma huyundan nasil vazgectirebilirim nasil unutur yardimci olun lütfen saygilar

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Arzu Önal
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

merhabalar, 2 yaşında çocukların inatlaşma dönemi başlıyor. kimseye vurmasına izin vermeyin. vurdugu kişiler ellerini tutarak engel olsun ve bundan hoşlanmadıklarını hem vücut dili hem de sözel olarak belirtmeliler.

12 Aralık 2010 20:51