YH
Soru Sahibi
15 Şubat 2009 00:50

merhaba doktor hanım.Geçen hafta diş doktoruna gittim ve beni çene cerrahiy

merhaba doktor hanım.Geçen hafta diş doktoruna gittim ve beni çene cerrahiye gönderdi.yapilacak işlem apikal rezeksiyon ve pansumanlı kanal tedavisi. ben bu işlemi bilmediğim için çok korkuyorum.beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevineceğim.şimdiden teşekkür ediyorum . saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Günay Yapıcı
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

meraba geçmiş olsun!Genellikle ön grup dişlerde kök ucunda lezyon(iltihap)bulunduğu durumlarda yapılıyor.Anestezi altında dişin bulunduğu bölgedeki diş eti kaldırılıyor ve kök ucundaki lezyon temizlenip,kanal tedavisi yapılıyor.6 ay boyunca diş üzerine herhangi bir kuvvet uygulanmamalı.Diş çekiminden önceki son alternatif ve denemelisiniz bence,şikayetlerinizi ve hangi diş olduğunu söylemiş olsaydınız daha iyi olurdu.hoşçakalın.....

16 Şubat 2009 12:59