12 Temmuz 2011 00:30

merhaba doktor bey, dişlerimde çarpıklık var. Kaza sebebiyle dişim kırıldık

merhaba doktor bey, dişlerimde çarpıklık var. Kaza sebebiyle dişim kırıldıktan sonra bir dişim yer bulamama nedeniyle yan çıktı çünkü yanındaki diş normalden daha büyük. Bunun için ne yapılabilir? Örneğin yan çıkan dişi çektirip büyük dişi de küçültüp boşluğa onu veya yapay bir diş monte edilebilir mi? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Serkal Arman
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhabalar, Dişlerinizdeki sorunun nedenini tam olarak anlayamadım. Dişinizdeki eğrilik kaza sebebiyle dişinizin kırılması nedeniyle mi oluştı yoksa dişlerinizin büyük olmasından mıdır bilemiyorum.. Her iki durumda da çapraşıklığın miktarına bağlı olarak ortodontik çözümler mevcuttur. Ancak yine de dişleriizi görmeden net bir yorum yapmak sağlıklı olmayacaktır.

12 Temmuz 2011 11:07