SN
Soru Sahibi
8 Nisan 2009 22:56

Merhaba; ben yaklasik iki ay önce disgebelik ameliyati oldum,sag yumurtalik

Merhaba; ben yaklasik iki ay önce disgebelik ameliyati oldum,sag yumurtalikta olusmustu.Ameliyattan sonrada agrilarim devam etti iki ayin sonunda tekrar muayenemde doktor ameliyat ldugum sag yumurtalikta su toplandigini tekrar ameliyat olmam gerektigini soyledi.Olmak zorundamiyim?Ameliyat olsam tekrarlarmi ve b su toplanmasi neden kaynaklaniyor? Baska bir tedavisi varmi tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Emine Kantaş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba, ameliyattan sonra o bölgede kalan kan sulandığında psödokist dediğimiz su kesesi oluşturabilir. Bu su zamanla kaybolur ancak kaybolmazsa ve doktor gerek görürse alınabilir, ancak çok nadir bir durumdur. Bir başka doktora muayene olarak fikrini alabilirsin. Selamlarımla DR EMİNE KANTAŞ eminekantaş.com

10 Nisan 2009 17:05