ÖH
Soru Sahibi
8 Nisan 2008 20:15

merhaba altan bey, benim 4yaşında kızımın 2sene önce düşme sonucu ön dişini

merhaba altan bey, benim 4yaşında kızımın 2sene önce düşme sonucu ön dişinin bir kanamıştı ve daha sonra o dişi morardı ve öle kaldı. daha sonrada 2,3 hafta önce arkadaşıyla çarpıştılar v aynı dişi yine kanadı ve aynı zamanda hemen üstünde mercimek büyüklüğünde iltihap oluştu prts.hekime gösterdim antibio.kullndk ama geçmedi diş hekimine götürdüm çekilcek dedi.. düşmesini beklesek olmazmı, iltihabı nasıl geçirebiliriz, tedavi edilmezse arkadan gelen dişe zararı olurmu, çekilmesi kafimi?

2 cevap
Cevaplar (2)

geçmiş olsun öncelikle çocuğunuzdan bir panaromik film almak gerek,sonra duruma göre kanal tedavisi yapılmalıve kesinliklşe 4 yaşında o diş çekilmemelidir. ama hiç bir şey yapmadan düşmesini beklemek yanlış olur. mutlaka çekileirse -ki ben pek zannetmiyorum bu dorumda bir yer tıutucu takılmalı dr.RUŞEN ILDIZ

13 Nisan 2008 02:02
ÖH
Soru Sahibi

evet dr.hanım çok teşekkür ederim tam dediğiniz gibi kızımın dişi çekilmiyor ve kanal tedavisi yapılıyor pedodonti uzmanımız siznle aynı fikirde ilginize ve bilginize çok teşekkür ederim

14 Nisan 2008 10:45

geçmiş olsun umarım bundan böyle pedodnti uzmanınıza gitmeğe devam edersiniz

16 Nisan 2008 02:34