ER
Soru Sahibi
20 Kasım 2020 22:58

Merak ettiğin önemli

S A Hocam ben konyadan yazıyorum 49 yaşındayım meme şeneyim 5 yıl oldu ameliyat öldüm kemetorapi aldım geçen sene rahim ameliyati öldüm ondan sonra başladı koluda şişlik oldu burda bir senedir gidiyorum hiç sonuç alamıyorum varis çorabı giyiyorum 6ay oldu hala şiş inmiyor bunun bir yolu varmı oraya gelmek istiyorum çok üzülüyorum bu şiş önerimi tedavisi varmi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alp Çetin
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Rukiye hanım çok geçmiş olsun. Lenfödem tedavisi çok zor ve tekrarlayan bir durum. Lenf masajı ve devamında bandaj uygulaması ile şikayetleriniz azalabilir. Ama sonradan yine tekrar edebilir. Pandomim döneminde bizim lenf masajı ünitemiz kapalı maalesef. Ama tedaviniz bu şekilde yapılmalı. Tekrar çok geçmiş olsun.

4 Ocak 2021 10:38