19 Temmuz 2012 10:54

menisküs yırtılması

mrb doktor bey. bir sorum olacak cevaplarsanız memnun olurum. annem 47 yaşında uzun zamandır sol dizinden ağrı çekiyodu.. geçen hafta tatile gitti gidince ağrıları orada daha çok arttı...bunda nemin ve denizin etkisi olabilir mi? dün ortopediye gittik, röntgen çekildi, doktor menisküs yırtığı olduğunu söyledi.. bugünde emar çekilde sonuçlar 10 gün sonra çıkacak.. doktor bey sormak istediğim bu menisküs yırtığı tehlikelimidir doğuracağı sonuçlar nedir? tek çözüm ameliyatmıdır ve bu ameliyat kolay mıdır hemen iyleşirmi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sinan Karaoğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

Stabil menisküs yırtıkları (sadece ağrı yapıp, takılma kilitlenme yapmayan)kas kuvvetlendirme egzersizleri ile tedavi yapılabilir. Takipte ağrıda yeterince azalma olmazsa sonradan ameliyat kararı verilebilir. Geçmiş olsun Prof.Dr. Sinan Karaoğlu www.sinankaraoglu.com

19 Temmuz 2012 20:03