SH
Soru Sahibi
21 Mayıs 2021 17:26

Menisküs yırtılması

Merhaba hocam 🙏🏻 Ben yoga yapıyorum ve sanırım zorlamadan ötürü yaklaşık bir ay önce çekilen emarda menisküs yırtılması teşhisi kondu..AYrıca genç yaşta eklem romatizması geçirdim bu sebeple hassasiyetim var saatlerce esneme yapsam da sabah uyandığımda esneklik aynı olmuyor maalesef 😌52 yaşındayım Muayene eden özel hastane doktoru ameliyat dedi ve kondramin plus yazdı blr de etol ford ben sadece kondramini kullanıyorum.ameliyatsız iyileştirme çabasındayım .menisküs yırtılması için prp uygulamasınız var mı ya da hangi tedaviyi önerirsiniz Ayrıca yogayı bırakmak istemiyorum lakin bazı duruşlar beni zorluyor acaba işlemden sonra eski haline döner mi 😒 Şimdiden teşekkür ederim İyi çalışmalar hocam Sevgi ve ışıkla kalın 🙏🏻

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Cengiz Bahadır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba, meniskus yirtiklari dizde aralikli kitlenmeye sebep olmuyorsa ameliyat onermiyoruz, yapilmamasi da lazim zaten. Sonra eken kireclenme yapiyor.kondromin bir ise yaramaz. Etol gibi ilavlar gunu kurtarir. bu gibi durumlarda PRP oneriyoruz bazen kikirdak ignesi de ekliyoruz. Ama uzun vadede yogadaki bazi hareketler siizn icin sakincali olabilir.Bu soylediklerim tahmini yorumlarimdir sizi ve MR inizi gormeden saglikli bir yorum yapamam. Gecmis olsun

22 Mayıs 2021 08:23
SH
Soru Sahibi

günaydın geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Randevu muayene ve işlemler konusunda için hangi numara ile iletişime geçmemiz gerekmektedir. İyi çalışmalar.

22 Mayıs 2021 09:12
Prof. Dr. Cengiz Bahadır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Buraya telefon numarası yazmama sistem musaade etmiyor.Medipoint calistigim merkezin ismi. internetten ve benim sahsi websayfamdan bulabilirsiniz

28 Mayıs 2021 07:27