EI
Soru Sahibi
1 Nisan 2017 00:00

Menisküs yırtığı

Hocam dizimde ağrı ve şişme vardı menisküs yırtığı dendi.Mr sonuçları şöyleydi. *Suprapateller bursada hafif sıvı artışı izlenmiştir. *Acl (Anterior krusiat ligaman)kalınlığında ve iç internsitesinde artış izlenmiştir(interstisial yırtık) *Medialmenisküs posterior hormnunda tip 2 dejenerasyon ile uyumlu sinyal değişikliği izlenmiştir. *Tibia intereminensiyal mesafede 4 mm çapında kistik oluşum izlenmiştir. Diğer bulgular normalmiş.Bu bulgular nedemek hocam sizce ameliyatlık bir durummu.Teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Ahmet Keskin
Ortopedi ve Travmatoloji

Gönderdiğiniz mr raporunuza göre henüz ameliyat olacak düzeyde değil ancak bilinmelidir ki öncelik her zaman muayene ve mr görüntülerinizi görmek daha net sonuçlar almanız adına daha doğru olacaktır. 0size tavsiyem mr cdniz ile birlikte deneyimli bir ortopedi doktoruna gitmelisiniz. geçmiş olsun dileklerimle.

2 Nisan 2017 01:10
EI
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam sağolun.

3 Nisan 2017 10:45
Op. Dr. Ahmet Keskin
Ortopedi ve Travmatoloji

Ben teşekkür ederim, sağlıklı günler dilerim

12 Haziran 2017 19:35