EN
Soru Sahibi
21 Kasım 2019 15:43

Menisküs MR

Hocam MR sonuç Raporumda bunlar yazıyor 22 yaşındayım.Bu rapora bakarak kesin ameliyat olmam gerekiyormu?Bu rapor tam olarak neyi anlatıyor? MR, EKLEM TEK SOL DIZ MRG INCELEMEDE: Spin eko yöntemi ile ; T1 agirlikli; ( TR=500, TE=12 ) koronal, Turbo Spin eko yöntemi ile ; T2 agirlikli; ( TR=3500 , TE=98 ) sagital ve Proton agirlikli; ( TR=3500 , TE=16 ) sagital planlarda görüntüler elde olunmustur. Klinik Bilgi: BULGULAR: **Lateral femoral kondil posterior kesiminde osfabellaya ait görünüm izlenmektedir. **Medial menisküs posterior hornunda kapsüler yüzle ilişkili yırtığa ait görünüm izlenmektedir.Ayrıca gövde kesimine ve anterior hornunda ise grade 2 dejenerasyon izlenmektedir. Patella ve patellar tendon normal görünüm ve intensitededir. Eklem içerisinde patolojik miktarda sivi görünümü mevcut degildir. Anterior ve posterior cruciate ligamanlar normal olarak degerlendirilmistir. Lateral menisküs ön ve arka boynuzlariyla,korpuslarinda dejeneratif degisiklikler yada yirtik mevcut degldir. Kollateral ligamanlar tabiidir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yavuz Geçer
Ortopedi ve Travmatoloji

BU RAPORLA MENİSKÜS YIRTIGI MEVCUT VE OPERASYON GEREKLİ. İYİ GÜNLER DİLERİM.

25 Kasım 2019 09:33